Nici do szycia

Nici do szycia i taśmy nośne produkujemy zarówno na własne potrzeby jak i na potrzeby naszych klientów z przemysłu tekstylnego. System ISO 9001 jest obecnie w większości przypadków koniecznym warunkiem przy realizacji dostaw naszych komponentów.

Zarówno nici jak i taśmy oferujemy w szerokiej skali kolorów. Jeżeli chcieliby Państwo kolor spoza naszej palety jesteśmy w stanie wyprodukować taki kolor przy min. Ilości zamówienia 5 ton.
PP multifilamentowy jedwab (włókno), nici do szycia i taśmy są produkowane z materiałów, które mogą mieć kontakt z żywnością a poza tym są certyfikowane jako dopuszczone do kontaktu z żywnością. Polipropylen jest całkowicie poddawany recyklingowi.

Polipropylenowe nici do szycia produkujemy w grubościach: 3300 dtex – 6600 dtex w podstawowych kolorach.

Nici do szycia są impregnowane specjalnymi olejami, mogącymi mieć kontakt z żywnością, bez smaku i zapachu co umożliwia szycie z dużymi prędkościami bez uszkodzenia struktury nici wskutek tarcia (a następnie wysoką temperaturą).

Produkt uszyty nićmi przeznaczonymi do kontaktu z żywnością można wykorzystywać w różnych gałęziach przemysłu, np. spożywczym, farmaceutycznym czy chemicznym.

Nici są stosowane przede wszystkim do szycia tkanin polipropylenowych, charakteryzują się wysoką wytrzymałością i wydłużeniem, dzięki czemu szwy mogą przenosić wysokie obciążenia.

Zastosowanie: pakowanie, transport, składowanie i dozowanie materiałów sypkich i ciekłych oraz surowców przede wszystkim dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, chemicznego, budownictwa i rolnictwa.

Mogą być wykorzystywane na maszynach:

ścieg overlokowy

ścieg overlokowy

ścieg łańcuszkowy

ścieg łańcuszkowy

system dwuigłowy

system dwuigłowy

Dodatkowo:

  • Różne rodzaje wykończenia
  • Stabilizacja przeciw UV – 150 kLy

Nici do szycia dostarczamy w szpulach 3,5 – 4 kg z papierową tuleją, w workach foliowych. Pakowanie i właściwe magazynowanie gwarantuje zachowanie pierwotnych parametrów. Szpule są pakowane do kartonu o wymiarach 1120 x 800 mm, cca 54 szpule/karton. Możliwość magazynowania do 24 miesięcy.